Bytový dům Blansko

lokalita

Blansko (německy Blanz) je město v Jihomoravském kraji. Leží v údolí řeky Svitavy, 19 km severně od Brna. Centrum má nadmořskou výšku 276 m, větší část města se rozkládá ve svahu nad levým břehem Svitavy. Blansko zaujímá rozlohu 18,29 km² a žije zde přibližně 21 tisíc obyvatel.

Na území Blanska zasahuje CHKO Moravský kras. Ve správním území města je řada lesů. K zajímavostem patří vyhledávaný zatopený lom v blízkosti vlakového nádraží vedle železniční tratě s průzračně čistou vodu.

Blansko leží na železniční trati Brno-Česká Třebová a vzhledem k tomu, že je východiskem turistických cest do oblasti Moravského krasu je nazýváno bránou Moravského krasu. Toto slovní spojení si Blansko nechalo v roce 2009 zaregistrovat jako ochrannou známku. Východně od města se nachází zřícenina hradu Blansek. Jižně od Blanska leží zřícenina Čertova hrádku a Nový hrad.

Komplex rekreační oblasti Palava, ve kterém se nachází náš projekt je zasazený v neobvykle hezkém prostředí tvoří ho umělá vodní nádrž se skluzavkami, skokanským můstkem, molem a dětským brouzdalištěm s vodním chrličem. Nachází se zde také dětské hřiště plné lákavých atrakcí pro nejmenší děti, minigolfové hřiště s umělým osvětlením a rozsáhlé travnaté plochy s písečnou pláží pro slunění a odpočinek.

Blansko nabízí bohatou škálu kulturního, společenského a sportovního vyžití:

  • pořádají se zde kulturní akce, výstavy, koncerty, kino
  • existuje zde kvalitní zázemí pro všechny sportovní disciplíny, a to pro rekreační i profesionální sportovce. Nejen obyvatelům města slouží rekreační oblast s vodní nádrží Palava s minigolfem, písečnou pláží a dětským hřištěm; zimní stadion, který se v letním období mění na umělou plochu pro in-line bruslení; krytý bazén i moderní aqupark. Nechybí však ani sauna, tenisové a volejbalové kurty, squashové centrum, bowling, kuželna, baseballové hřiště nebo dva moderní lyžařské vleky na Hořicích
  • značené turistické a naučné stezky
  • cykloturistické trasy

Nemocnice Blansko.
Většina oddělení poskytuje služby zdravotní péče pro obyvatelstvo blanenského regionu. Výjimečné postavení pak zaujímá oddělení nukleární medicíny, které je jediným lůžkovým pracovištěm tohoto druhu v Jihomoravském kraji.

Lokalita Palava se nachází v klidné části města, vhodné pro bydlení, kde je vše na dosah, jak centrum města, tak příroda.

lokalita Blanskomapa